Çocuklar için Eğlenceli Duvarlar


Screen Shot 2016-03-01 at 19.22.39

Screen Shot 2016-03-01 at 19.22.49

Screen Shot 2016-03-01 at 19.23.00

 

Screen Shot 2016-03-01 at 19.23.09

Hadi ev denilince aklımıza ilk gelen kelimeleri sıralayalım. Konfor, rahatlık, kişisel düzen, fonksiyonellik, mutlu ve guven içinde yaşam. Peki evde çocuk denilince akliniza neler geliyor? Eminim konuyla ilgili bir sürü karışık duygu ve fikirlere sahipsinizdir.  Tüm bu düşüncelerin çoğu da birbiri ile tezat içerir. Mutluluk ve kargaşa , eğlence ve düzensizlik, ev planında sıradışı programsızlık vs… Birazda çocuğunuzun kişiliğine ve yeteneklerine göre evinizin görünümü şekillenir. Fakat, size iyi haberlerim var. Bu kontrolsuz kargaşa hiç birimizin kaderi değil. Çocuklu ev yaşamında tarzınız ve dekorasyon stiliniz cikmaza girmek zorunda değil. Aksine çocuklarınız için oluşturacağınız çeşitli aktivite köşeleri ve oyun alanları yaratacılığınızı eğlenceli bir sekilde sergileyebileceğiniz yepyeni yorumları beraberinde getirebilir.

fc55eb34036e2f23faca679a468562b9

Şehir yaşamı ile daralan evlerin taban alanları yeni oyuncaklar ve malzemeler ile düzensiz bir sekilde adeta kuşatılırken, alansızlığa karşı en pratik çözümün hacimleri belirleyen duvarlara, yani dikey kullanım yüzeylerine  fonksiyonellik katmak olabilir. Çocuklarin yaş grubuna göre duvarların işlevselliği değişebilir. Bebek odalarında özel duvar kağıtları, oyuncak rafları, küçük sevimli kıyafetleri açıkta sergileyebilen duvarlar, yaş ilerledikçe üzerlerine tırmanabilecekleri, çıkartmalar ile süsleyebilecekleri, üzerlerini boyayıp, çizebilecekleri, sıra sıra kitapları raflara dizebildikleri aynı zamanda kitapların hemen yanı başında gizli kitap okuma bölümlerini oluşturabilecekleri muhteşem kullanışlı dikey yüzeyleri oluşturacaklardır.

db189b4bcb2631ed22d37cedfc411e55

Çocuğunuza renklerin sihirli dünyasını tanıtırken her ayın özel rengini belirleyip odasının duvarını bu özel renkden folyo çıkartma ile kaplayabilir, üzerine çizimler yapabilirsiniz. Hatta bu fikri tavanlara da taşıyabilirsiniz. Özel cikartmalar ile süslerken oyuncaklara ve duvarlara karşılıklı yapıştırabileceğiniz cırtcırt bantlar ile çocuğunuz ile beraber oyuncaklardan çeşitli duvar dekorasyonları yaratabilirsiniz. Birbirinden güzel rengarenk dünyalarını dışa vurdukları sanat eserlerini de aynı şekilde bu özel duvarlarda sergileyebilir, evinizi paylaştığınız yetenekli minik sanatçının aynı zamanda kendilerine güveninin gelişmesine  destek vermiş olursunuz.

ad6e7f7ccfd437de122637b5a22e19c7

Sanırım ışık sönünce parlayan yıldız ve ay çıkartmalarına ise bayılmayan çocuk yoktur. Minik dostlarımız  için en eğlenceli olan, yaratıcılıklarına sınır tanımayan, sürpriz değişiklikler ile bir anda dikkatlerini toplayıp, onları şaşırtabilen, hayal dünyalarını tetikleyip, fiziksel olarak bulundukları mekandan düşüncelerini başka yerlere alıp sürükleyebilmelerine imkan verebilecek ortamlardır.

des15

fa8aab16a7d0ff0a866b36a725b0f2da

Mevsim temalarına göre onları iç mekandan doğaya taşıyabilecek, doğada beraberce keşfettiginiz objeleri sergileyebilecekleri ve aralarına çizimleri ve kendi seçtikleri renkleri dahil edip dekor edebildikleri duvarlar evin en eğlenceli , muhteşem köşeleri olacaktır.  Unutmayin fikirlerine kullanim alanı bulabilen, onları hayata geçirme yetisine sahip yaratıcı çocuklar özgür fikirli ebeveynlerin  eserleridir. Bu tarz bir yaklaşım çocuğunuzu ve sizi mutlu edebilecek mekanlar yaratma konusunda kuşkusuz en büyük yardımcınızdır.

79ideas_decoration_for_kids_kiteRengarenk birbirinden güzel uçurtmalar harika duvar ve tavan dekorasyon elemenları olabilirler.

Çeşitli grafikler ve akşap kaplamalar ile şekillendirilmiş tırmanma duvarları da hem çok eğlenceli hem de  enerjisi yüksek küçük haylazlar için mükemmel performans alanları olacaktır.

76e67b6bddb9267aa733d30e126deda7

 

Çocuklarınıza eğlenceli duvarlar yaratırken  siz onlardan daha da çok eğlenebilirsiniz. Ne de olsa genç, pırıl pırıl zihinlerden oğrenebileceğimiz çok şey var. En önemlisi de yaratıcılığın sınır tanımadığı sürpriz dolu günlerin hayatimizda olduğu kadar evimizde de eğlenceli ve mutlu günler geçirmemize imkan verebileceğini bilmek. Tüm bunlar  işe başlamak icin eşsiz bir motivasyon, ne dersiniz?

229b571be4aeb0f1c988a19845f07bf6

 


Leave a Reply