Keyifle Çalışmak için Tasarlamak


designmixer_sacura mimarlık_bast home

İş konusunda verimliliği artırabilmenin en etkin yolu olan çalışan motivasyonunun bilincine varmış firmalar artık mekanların tasarlanması konusunda profesyonel destek talep ederkeninsan faktörünü odak noktasına koyuyorlar.

Hepimizin bir fiil gözlemlediği üzere, uzun iş saatlerinin geçirildiği ofis mekanlarının ev sıcaklığı ile düzenlenmiş olması hem personel, hem de ziyaretçiler üzerinde firma ile ilgili oldukça olumlu bir etki bırakıyor. Aynı vizyon ile hareket eden Güneydoğu Asya’ nın en büyük ödeme servis sağlayıcısı Mol Access Portal’ ın bünyesindeki Mol Turkey’ nin hızlı ödeme sistemleri konusunda faaliyet gösteren Pay to Go markası yönetimi “Çalışanlarımıza nasıl daha keyifli bir çalışma ortamı sağlarız?” sorusundan yola çıkarak, ofis tasarımını değiştirmeye karar veriyor.

designmixer_sacura mimarlık_bast home

 

Ofisinin dekorasyonunu sıcak ve modern mekanlar tasarlamayı kendine tarz edinmiş Sacura Mimarlığa veriyor. Mimar Barış Öztek ise bu talepler doğrultusunda genç ve dinamik firmaya eğlenceli, estetik ve işlevsel bir mekan haline getirerek yeniden tasarlıyor.

designmixer_103

 

Projede klasik açık alan ofis ortamı sıra dışı dokunuşlar ile canlandırılarak keyifli bir çalışma ortamına kavuşuyor. Canlı renkler ile hareketlendirilmiş duvarlar ve eski tahtalardan yapılmış separatörler ile çalışma mekanlarına sıcak bir görünüm kazandırılıyor. Giriş, toplantı odası gibi genel trafiğe açık bölümlerde ise, ofislerde çok da rastlamadığımız tarzda aydınlatma elemanları ile sempatik ve estetik bir görünüme kavuşuyor.

 

designmixer_sacura mimarlık_bast home

pay_to_go_ofis_21

pay_to_go_ofis_18designmixer_sacura mimarlık_bast home

pay_to_go_ofis_17

pay_to_go_ofis_20

pay_to_go_ofis_8

pay_to_go_ofis_13

pay_to_go_ofis_12

pay_to_go_ofis_16

pay_to_go_ofis_15

Zeminde kullanılan çift renkli karo halılar, transparan cam bölücüler ile zemindeki grafik etkiyi yer yer geniş yüzeylere taşıyarak odaları birbirine dinamik bir şekilde bağlıyor. Genel aydınlatmalar yanında sık kullanılan noktasal aydınlatmalar ile sıcak yüzeylere dikkat çekilerek yaratılmak istenilen etki doğrultusunda çeşitli odak noktaları oluşturuluyor ve büyük mekanda algı genelden özele taşınıyor.

pay_to_go_ofis_19

pay_to_go_ofis_9

pay_to_go_ofis

pay_to_go_ofis_11

pay_to_go_ofis_10

pay_to_go_ofis_5

pay_to_go_ofis_2

pay_to_go_ofis_6

 

 

 

pay_to_go_ofis_22

 

payto_go_pan_1

pay_to_go_ofis_pan_2

barış öztek sacura mimarlık

Sacura Mimarlık’ın özgün tasarımlarıyla “geleneksel ofis” çizgisinin dışına çıkan MOL Turkey ofisi, şimdi yeni tasarımıyla başta çalışanlar olmak üzere herkesin beğenisini topluyor.

article and images featured in Bast Home digital design magazine April issue

 


Leave a Reply