Elle Decoration EDIDA 2020 ödülleri verildi


Tijen Samuray, Duvar kaplaması kategori Birincisi


Elle Decoration (Turkey)1 Apr 2020 Farklı disiplin ve tekniklerin dengeli uyumu, Designmixer tasarımlarının temelini oluşturuyor. Markanın kurucusu Tijen Samuray’ın farklı kültürlere ve algı psikolojisine duyduğu tutkulu ilginin bir yansıması olarak zengin renklilikle tasarlanan duvarlar, dijital teknolojilerin yardımıyla modernist bir görünüme bürünüyor.


Chinoserie koleksiyonu klasik anlamıyla Uzakdoğu üslubuna sahip. Avrupa’da çok popüler olmuş bu tasarım stili Tijen Samuray’ın yorumuyla modernize edilmiş. Desenler paneller içinde veya duvar yüzeylerinde kumaş, duvar kağıdı, papier maché, seramik gibi değişik malzemelere dijital baskı ve el boyama teknikleri ile uygulanıyor.

Yüksek kontrastlı cesur motifleri ve canlı renkleriyle bir mekana enerji getiren Chinoiserie, çağdaş çizgilere sahip bir mekana nostalji, zamansızlık ve kültürel çeşitlilik gibi öğeleri katarak eklektik bir atmosfer yaratımına olanak sağlıyor. Geçtiğimiz sene EDIDA Duvar Kaplaması kategorisinde birincilik ödülünü kazanan Designmixer markasının yaratıcısı Tijen Samuray imzalı Chinoiserie Koleksiyonu da Modern Chinoiserie stiline güzel bir örnek teşkil ediyor. Modernize edilmiş motiflerle koleksiyonunu şekillendiren Tijen Samuray ‘Chinoiserie dünya tasarımına hediye edilmiş tılsımlı bir mirastır’ diyor.

Nisan 2020 Elle Decoration Türkiye

elle decoration odul


Leave a Reply