Signature Collection

Wall design

Designmixer’ s new collection news at Maison Francoise Turkey June issue

İlhamını kültürler arası tasarım etkileşimlerinden ve zengin tasarım tarihinden alan Designmixer markası, yeni sezonda SIGNATURE Collection adını verdiği  Türk Dekoratif Sanatları ve Uzakdoğu tasarım elementlerini bir araya getirdiği yeni koleksiyonu ile farklı ve etkileyici bir dekorasyon tarzına imzaSINI  atıyor.

Marka yaratıcısı ve tasarımcısı Tijen Samuray,  Orta Asya kökenli Türk kültürünün  temelinde Uzak Doğu ile büyük benzerlikler olduğunu ve koleksiyonlarının üzerinde çalışırken  bu benzerliklerin birbirini uyum ile tamamlayan dekoratif  detayları yarattığını ve sonuçta ortaya çağdaş mekanlarda kullanılabilecek tasarım tarihi estetiğine bir saygı duruşu niteliğinde bir iş çıktığını belirtiyor. Kompoziyonlarında, kanatlı periler, hançerli yapraklar, stilize çiçekler, ağaçlar, ejderha gibi stilize elementler göze çarpıyor. Minyatür sanatı, çini desenleri, chinoserie ve tarihi monokrom panoromik ve figüratif resimler bir araya gelerek duvarlara adeta tablo hissiyatı veren ilginç ve sıradışı  bir wallmural koleksiyonu ortaya çıkıyor. Alışıla gelmiş mekanlar bu desenler ile yepyeni bir yüze kavuşuyor.

Yalnız kağıt üzerinde görülmeyen çini, porselen, cilt yapımı, taş ve maden işçiliğinden de çeşitli el sanatları özelliklerini  desenlerine dahil ediyorlar. Geometrik, botanik, panoromik ve figüratif detayların bir araya geldiği bu koleksiyon designmixer’ ın tüm koleksiyonlarında olduğu gibi uygulama yapılacak mekanın ölçülerine göre yeniden düzenleniyor ve mekana özel tasarlanmış bir koleksiyon ortaya çıkıyor. Özellikle tavanlara yapılacak uygun kombin bezemeler ile mekana bambaşka bir hava ve sofistike bir görünüm verilmesi de amaçlanıyor. www.designmixer.com.tr Wallmurals başlığının altında Signature wallmural koleksiyonuna ve markanın diğer desenlerine ulaşabilirsiniz.

 

designmixer

Designer (Textile & Interior Design)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.